Kardio cvičení v Čechách pod Kosířem přilákalo desítky pacientů

10. 9. 2021

Více než pět desítek aktivních účastníků přijalo v pátek 10. září pozvání na Pacientský den v Čechách pod Kosířem. V krásném prostředí zámeckého parku je za ideálního počasí čekalo úvodní přivítání přednosty I. interní kliniky kardiologické FN Olomouc prof. MUDr. Miloše Táborského, CSc., FESC, FACC, MBA, seznámení s nordic walking pod vedením lektorek Beaty Barbořík Brošové a Evy Součkové, procházka po parku nebo výstup k rozhledně na Velkém Kosíři a poobědní prohlídka místního Muzea historických kočárů. Tradiční akci uspořádala FN Olomouc ve spolupráci s Nadačním fondem Zdravé srdce Hané.

„Naším úkolem není jen léčba kardiovaskulárních onemocnění, ale také podpora a edukace pacientů v účinné prevenci. Nedávno byla například zveřejněna nová studie, jejíž výsledky dokazují, že pohybová aktivita zlepšuje prognózy a kvalitu života. Je důležité, aby naši pacienti pochopili zásadní význam režimových opatření – pohybu, diety, nekouření a nepití alkoholu a dále kontrol krevního tlaku, laboratorních parametrů včetně lipidového spektra, léčbu přidružených onemocnění,“ řekl profesor Táborský.

Další Pacientský den se uskuteční v Olomouci v pondělí 11. října při příležitosti konference XII. Luklův kardiologický den. Nabídne atraktivní přednášky a pohybové aktivity. Zájemci si budou moci poslechnout informace od odborníků, zacvičit si nebo se s nimi projít a proběhnout. Více se dozvíte ZDE.