Partneři Koncertu plného energie předali dárky na I. interní klinice

20. 11. 2020

Spoustu sladkých dobrot přivezli v pátek 20. listopadu zdravotníkům z COVID oddělení I. interní kliniky - kardiologické Fakultní nemocnice Olomouc primátor města Olomouce Mgr. Miroslav Žbánek, MPA a ředitel Moravského divadla Olomouc Ing. David Gerneš. Energetické tyčinky a nápoje a také čokolády se podařilo pro zdravotníky z JIP stanice získat od spolupracujících firem Nestlé, závod Zora a Pivovar Litovel při příležitosti Koncertu plného energie. Na něm 17. listopadu zazpívali umělci Moravského divadla a pozvaní hosté za doprovodu živé kapely písně ze slavných muzikálů i popové a rockové hity. Koncert byl k vidění na MALL.TV, facebooku Moravského divadla a Rádia Haná.

"Moc si vážíme všeho, co pro nás v těchto dnech děláte. Chápeme, že to máte mnohem těžší než my, kteří nyní čekáme, až budeme moci opět vykonávat svou práci. Všichni doufáme, že budou brzy čísla tak nízká, abychom vás opět mohli uvítat u nás," řekl zdravotníkům ředitel olomouckého divadla David Gerneš. Nasazení divadelníků ocenil primátor města Miroslav Žbánek: "Kolegové hudebníci a herci jsou nyní v pracovním vakuu a je skvělé, že vymýšlejí projekty, jak pomoci tam, kde je to potřeba."

Dary se svými kolegyněmi a kolegy přebírala vrchní sestra I. interní kliniky Mgr. Alena Kmoníčková. "Za dárky moc děkujeme, vždy nás velmi potěší. Práce na covidovém oddělení rozhodně není jednoduchá a po šesti hodinách v ochranném oděvu se sladká energie rozhodně hodí," uvedla s úsměvem. A ředitel FN Olomouc prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D. v té souvislosti vyzdvihl aktuální vlnu solidarity a ochoty ke spolupráci. "Tohle je určitě to pozitivní, co bychom si z této doby měli odnést," konstatoval.